Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji

Data publikacji: 2021-11-23, Data modyfikacji: 2021-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Funkcjonalnie, ekologicznie i „z głową” – sprzątanie w nowoczesnej wersji

Dbanie o czystość w domu to wymagające zadanie. Choć od zawsze tak było, współczesne podejście do tego tematu różni się od tego z poprzednich lat. Z jednej strony mamy szeroki wybór akcesoriów do sprzątania, a z drugiej nasze mieszkania i szafki gospodarcze nie są z gumy... do tego coraz częściej myślimy o środowisku i po prostu nie chcemy kupować kolejnych, niekoniecznie przydatnych produktów. Co powinniśmy wybrać? To, co będzie na tyle uniwersalne, że pomoże nam i przy czyszczeniu łazienki, i przy pielęgnacji butów.

Stale powiększający się rynek produktów do czyszczenia i sprzątania przyzwyczaił nas - konsumentów - do ciągłego kupowania nowych produktów. Dotyczy to zarówno detergentów, jak i środków do pielęgnacji różnych powierzchni czy akcesoriów do sprzątania. Jeśli wierzyć reklamom, to każdy nowy specyfik jest lepszy od poprzedniego i jeszcze bardziej funkcjonalny, bo przeznaczony do konkretnego celu. Niestety, często właśnie te przekazy sprawiają, że w naszych domach niemalże „kolekcjonujemy" przeróżne butelki, opakowania i pojemniki ze specyfikami do czyszczenia.

- Jako producent artykułów gospodarstwa domowego staramy się tworzyć praktyczne akcesoria do sprzątania o możliwie szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się nie do jednej, a dwóch lub więcej czynności. Wielofunkcyjność i uniwersalność niosą za sobą podwójną wartość - korzystanie z produktów o różnych zastosowaniach zwyczajnie ułatwia wykonywanie codziennych, domowych zadań, a także stanowi remedium na kolejne, często niepotrzebne, zakupy. To nie tylko oszczędność dla naszego portfela, ale i planety - kupujemy mniej, więc wytwarzamy mniej śmieci - mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: w tym kontekście na uwagę zasługuje linia Paclan For Nature, którą stworzyliśmy w trosce o środowisko naturalne, korzystając z surowców, które wyprodukowała matka Ziemia lub odzyskanych w procesie recyklingu. Uniwersalne ściereczki na rolce, wykonane w 100% z bambusa, doskonale łączą w sobie wspominaną wielofunkcyjność z ekologią. Budulcem produktu są naturalne włókna pozyskane w zrównoważony sposób, co poświadcza certyfikat FSC - produkt spełnia wymogi Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Dodatkowo możemy korzystać z niego w wielu okolicznościach.

Ściereczki do zadań specjalnych

Ściereczki z bambusa warto mieć zawsze pod ręką - w domu, biurze, samochodzie czy na spacerze z małymi dziećmi. Są ciekawą alternatywą dla papierowych ręczników - wyróżnia je miękkość i dłuższa żywotność. Sprawdzą się, kiedy planujemy mniejsze i większe porządki, są także świetnym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach - ułatwią pozbycie się plam z odzieży, czy pozwolą szybko wyczyścić biurko z kurzu czy krzesełko do karmienia dziecka. Chłonne listki, które łatwo odrywają się dzięki perforacji, można wykorzystać do przecierania różnych powierzchni - zarówno kuchennych blatów, jak i delikatnych liści roślin, aby oczyścić je z kurzu. Włókno bambusowe mimo swojej miękkości jest bardzo wytrzymałe, dlatego produkt sprawdzi się do czyszczenia na sucho i mokro - warto zastosować go do mycia okien lub luster, sanitariatów czy kafli. Ze względu na swoją miękkość jest polecany także do czyszczenia czy polerowania skórzanej powierzchni obuwia.

Wytrzymałe, ekologiczne i uniwersalne - tak w wielkim skrócie można opisać ściereczki z bambusa, które znajdą zastosowanie w niejednym domu, garażu czy biurze. Porządki, wycieranie kwiatów czy czyszczenie wnętrza samochodu to tylko niektóre pomysły na ich wykorzystanie. A jakie będą Wasze?

, Źródło artykułu: Paclan
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pabianicki

    Powiat pabianicki - powiat z siedzibą w Pabianicach w województwie łódzkim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 492 km², liczy 120 tys. mieszkańców, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 243 os./km². Powiat obejmuje gminy: Konstantynów Łódzki, Pabianice (gmina miejska),  Dłutów, Dobroń, Ksawerów, Lutomiersk, Pabianice (gmina wiejska).

    Turyści będą usatysfakcjonowani pobytem na ziemiach powiatu pabianickiego. Zapewnią to liczne pozaprzyrodnicze atrakcje, wśród nich: wzniesiony w XVI w. renesansowy dwór Kapituły Krakowskiej, wiejskie drewniane kościoły, zabytkowe młyny i cmentarze. Dla pragnących obejrzeć najpiękniejsze krajobrazowo tereny przygotowano cztery, zarówno piesze, jak i rowerowe szlaki turystyczne.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola